czwartek, 20 czerwca 2013

Millefiori!!

Czyli stare szkło weneckie. Prawda, że przepiękne? W poprzednich postach o millefiori zapowiadałam, że przy najbliższej okazji wracam po nie. Nie sadziłam wtedy, że nastąpi to tak szybko :) Kilka miesięcy później MAM JE! Powstało już kilka naszyjników i bransoletek, część znalazła już nawet swoje nowe właścicielki, kolejne powstają i znajdują się już na Bazarze MultiKulti
Unikatowe, stare korale millefiori przywiezione zostały z Afryki północnej; wielokolorowe, wielowarstwowe fantazyjne kształty przypominają kwiaty - stąd nazwa millefiori - tysiąc kwiatów. Od XV aż do XX wieku szkło weneckie pochodzące z włoskich manufaktur w Wenecji i Murano, zwane 'koralami handlu', stosowane było jako środek płatniczy w Afryce i Ameryce.
Dziś nadal są bardzo, bardzo cenne.
naszyjniki i bransoletki - damskie i na razie jedna męska:
Korale ze szkła weneckiego i murano produkowane były skomplikowaną techniką polegającą na nakładaniu kolejnych warstw szkła; koraliki typu Chevron składają się nawet z 7 warstw, ich cechą charakterystyczną jest kolorowe zygzakowate zakończenie przypominające gwiazdę (w tym przypadku niebiesko-czerwono-białą). Te korale są fasetowane, mają matowe wykończenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz