niedziela, 24 marca 2013

Etno naszyjniki z wisiorami


Nie brak mi ostatnio weny. A to dlatego, że mam mnóstwo przepięknego materiału - i srebrne wisiory i nowe kamienie na naszyjniki.
U góry - czarny, tajemniczy agat trawiony i srebrny wisior z Maroka - berberyjski 'kompas'. Przyda się nie tylko na pustyni ;)
Dalej: cudowny, nowy lapis lazuli - duże, nieregularne bryłki i bryły, fasetowane. Efekt oszałamiający, zwłaszcza, że odcień tego lapisu jest naprawdę wyjątkowo - niezbyt ciemny, głęboki, z drobinami pirytu. Niewiele udało mi się zdobyć takich sznurów, więc właściwie każdy naszyjnik z nimi jest okazją do upolowania. Tu z przepięknym, jedynym (!) wisiorem z Turkmenistanu, srebro złocone, a to złotko już wytarte ze starości... Wisior wysadzany oczywiście lapis lazuli

Turkus już znany, mój ulubiony - nieregularne talarki heishi - a na nim berberyjski 'kompas' z Maroka, tym razem emaliowany.

Nie przepadam za kulkami z kamieni, ale kulki fasetowane to co innego. Fajne, duże kule labradorytu w naszyjniku z wisiorem z Kazachstanu. Wisior srebrny, częściowo złocony, z karneolem w środku.

Delikatny, cieniutki koral, a na nim kilka zawieszek: srebrne kulki, spiralki a w centrum znowu marokański 'kompas' Berberów, tym razem niewielkich rozmiarów, bogato zdobiony, naprawdę oryginalny. Całość delikatna, ale z charakterem, w sam raz na co dzień, lubię takie naszyjniki do szarej, luźnej bluzy.

Na koniec lapis lazuli, dyski urozmaicone fasetowanymi bryłkami, ozdobiony ozdobnymi koralami. Cztery korale z Nepalu, wysadzane agatem i turkusem, a w centrum koral z Turkmenistanu, srebrny, częściowo złocony, zdobiony czerwoną masą z kamieni.

Tutaj znajdziecie nasze wszystkie naszyjniki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz